reklam
GÜNCEL YEREL HABER 7,Dİ 24 SAAT GÜNCEL SİZİN SİTENİZ HOŞGELDİNİZ
Lütfen Dikkat Sağlık Saç Bakımı Bitki Gibi Bi Çok Bakımla İlgili Yazılarımız Var Lütfen Bir Dokdurunuzu Ve Ya Bir Kuaförünüzü Danışmadan Buradaki Ürünleri Denemegin Sitemizdeki Bu Yazdıklarımız Site https://duguntvcine.blogspot.com.tr Sorumlu Degildir

KİŞİLERE ÖZEL BAŞ SAYFADA REKLAMLARI BURADA GÖZÜKECEKDİR


REKLAM BÖLÜMÜ


Kırmızı Biber Turşusu Tarifi

Yazar fotoahmet 6 Mart 2018 Salı 0 yorum
Kırmızı Biber Turşusu Malzemeleri
2 kg kırmızı biber
10 diş sarımsak
1 su bardağı sirke
1 çorba kaşığı tuz.
Kırmızı Biber Turşusu Nasıl Yapılır?
Kırmızı biberleri fırın tepsisine diziyoruz ve 35 dakika 250 derecede fırına veriyoruz. ( Altlarına yağlı kağıt sermenizi tavsiye ederim)
Fırından çıkan biberlerin kabuklarını ve tohum başlarını tohumlarını ayıklıyoruz. ( Bu işlemi bir tencere içinde yapalım, suları tencerenin içinde toplansın. Sonra burada biriken biberlerin özsuyunu da süzüp kullanacağız.),
Biberleri büyükçe bir kap içinde iri iri doğrayıp, 10 diş sarmısağı içine dilimliyoruz. Tuzu, sirkeyi ve biberleri, ayıklarken tencerede biriktirip süzerek kenara ayırdığımız özsuyunu da katıp harmanlıyoruz.
Kavanozlara bölüştürüp ağızlarını kapatıyor ve bir tencereye yerleştiriyoruz. İçine kavanozların yarısına kadar su koyup ocağın altını yakıyoruz. Su kaynakdıktan 15 dakika sonra altını kapatıyoruz.
Afiyet olsun:)

Hiç yorum yok:


FACEBOOK SAYFAMIZDAN YAZABİLİRSİNİZ


ÇİNE DOSTFM ÇEPDE DİNLE TIKLA